1. Anasayfa
  2. DUA

Kunut Duası 1 ve 2 – Arapça ve Türkçe Okunuşu

Kunut Duası 1 ve 2 – Arapça ve Türkçe Okunuşu
Kunut Duası 1 ve 2 - Arapça ve Türkçe Okunuşu
0

Kunut Duası 1 Arapça Okunuşu

Kunut Duasi 1 Arapca Okunusu

Kunut Duası 1 Türkçe Okunuşu

Allahümme inna neste’inüke ve nesteğ-firuke ve nestehdike ve nü’minü bike ve netubü ileyke ve netevekkelü aleyke ve nüsni ‘aleyke’l-hayra küllehu neşküruke ve la nekfüruke ve nahle’u ve netrukü men yefcürük.

Kunut Duası 1 Türkçe Anlamı

Allah’ım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.

Kunut Duası 2 Arapça Okunuşu

Kunut Duasi 2 Arapca Okunusu

Kunut Duası 2 Türkçe Okunuşu

Allahümme iyyake na’büdü ve leke nüsalli ve nescüdü ve ileyke nes’a ve nahfidü nercu rahmeteke ve nahşa ‘azabeke inne ‘azabeke bi’lküffari mülhık.

Kunut Duası 2 Türkçe Anlamı

Allah’ım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.” (İbn Ebi Şeybe, II, 301; Abdürrezzak, III, 121)

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir